چاپ

استاندار گیلان در بازدید از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان: با توجه به نیاز آبی استان ، مدیریت مصرف آب ضرورتی اجتناب ناپذیر است

                                       ghane97012205

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، دکتر سالاری استاندار گیلان و مهندس قانع معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور و جمعی از مدیران استانی از پروژه فاضلاب مسکن مهر رشت و تصفیه خانه بزرگ آب گیلان بازدید نمودند.

در حاشیه این بازدید طی نشست استاندار گیلان با مدیران صنعت آب استان در محل تصفیه خانه بزرگ آب گیلان ، دکتر سالاری، بر مشکلات استان با توجه به نیازهای آبی و مصارف کشاورزی استان اشاره نمود و گفت: کاهش هدررفت آب و مدیریت مصرف باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: پروژه احداث مدول دوم و بهسازی مدول اول تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان به روش BOT با اعتباری معادل 168 میلیارد تومان در حال اجراست که با بهره برداری از این پروژه تا پایان سالجاری و تکمیل خط انتقال مربوطه در تأمین آب شهرهای تحت پوشش این تصفیه خانه مشکلی نخواهیم داشت.

در ادامه مهندس قانع معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور حضور استاندار در این پروژه را قوت قلب دست اندرکاران پروژه دانست و افزود: توجه جدی استاندار به پروژه های آب و فاضلاب و بازدید از این حوزه بسیار ارزشمند و مورد تقدیر است.

وی برنامه های پیش رو در حوزه آب و فاضلاب استان را نقطه قوت مجموعه دانست و تأکید کرد: با توجه به کاهش منابع دولتی ، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه ها و همچنین بهره مندی از تبصره 3 بسیار حائز اهمیت است و همچنین با پیش بینی منابع مالی طرحهای فاضلاب ، امیدواریم شاهد تحولی در این بخش باشیم.

سپس سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح سیمای کلی این شرکت جمعیت تحت پوشش خدمات آبرسانی شرکت را 99/9٪ عنوان کرد و گفت: منابع تولید آب استان 63٪ از آبهای سطحی ، 7٪ چشمه ها و 30٪ از چاهها تأمین می شود و سرانه مصرف استان 177 لیتر در شبانه روز است.

مدیرعامل آبفای گیلان با تشریح طرحهای آبرسانی، طرحهای مربوط به ایجاد تأسیسات فاضلاب و همچنین طرحهای مربوط به ساماندهی ، بهسازی و رفع آلودگیرودخانه های رشت به روند اجرا و مشکلات تأمین اعتبار آن اشاره کرد و خواستار تصویب و تخصیص اعتبارات مورد نیاز جهت تسریع در روند اجرای این پروژه ها شد.

         

. تعداد بازدید: 101.