نسخه چاپي ارسال به دوست


چاه شماره 6 فومن به مخزن زمینی قلعه کل متصل شد

چاه شماره 6 فومن به مخزن زمینی قلعه کل متصل شد

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای گیلان، مدیر آبفای فومن از اجرای 250 متر خط انتقال چاه شماره 6 این شهر خبر داد.

وحید مهجور مدیر آبفای فومن با اعلام عملیاتی شدن برنامه های سال 98 این امور گفت: با توجه به تزریق مستقیم آب استحصالی از چاه شماره 6 که جهت افزایش کیفیت آب شرب مصرفی مشترکین شهرک امام(ره) و حومه به تعداد 1250 اشتراک، انجام شده بود و نوسانات ناشی از قطعی برق که باعث ایجاد کدورت و بروز مشکلاتی در تامین فشار آب برای مشترکین مذکور می گردید، خط انتقال از چاه شماره 6 به مخزن زمینی قلعه کل به طول 250 متر و رینگ شبکه به طول 70 متر همراه با تعویض شیر آلات و اتصالات مربوطه در داخل اتاقک چاه اجرا شد.

وی ضمن قدرددانی از تلاش همکاران واحد بهره برداری اضافه کرد: طی مدت 3 روز کاری آب استحصالی به مخزن زمینی« قلعه کل » تزریق و با رینگ شبکه شهرک امام  به شبکه اصلی در دو نقطه مشکل کدورت ، فشار و کیفیت آب شرب بطور کامل رفع گردید.

مهجور همچنین به شرح مزایای اجرای خط انتقال مذکور به مخزن زمینی قلعه کل و رینگ شبکه پرداخت و گفت: حذف کلر زنی مستقیم، افزایش دبی چاه 6 به میزان 3 لیتر در ثانیه ، از 13 لیتر به 16 لیتر در ثانیه افزایش کاهش فشار بر روی الکتروپمپ منسوب در چاه، افزایش فشار شبکه بدلیل جریانات مثبت هیدرولیک شبکه و کاهش کدورت آب شبکه بدلیل کاهش نوسانات ناشی از قطع برق از مهمترین مزایای اجرای این پروژه بوده است.

مدیر آبفای فومن ضمن تاکید بر این نکته که کلیه لوله ، لوازم و اتصالات از محل انبار طرحهای عمرانی تهیه شده و اجرای کار توسط نیروهای امانی امور انجام گردیده افزود: برای اجرای این پروژه بیش از 230 میلیون ریال هزینه شده است.

 

 


١٤:٤٨ - سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨ شناسه خبر : ٤٤٧ تعداد نمایش : 635